Selector d'idioma:

GUANYADORS 2017

PREMIS OFICIALS AMB DOTACIÓ ECONÒMICA /

PREMIOS OFICIALES CON DOTACIÓN ECONÓMICA /

OFICIAL AWARDS WITH CASH

Premi S.H.I.T de llargmetratges – Premio S.H.I.T de largometrajes – S.H.I.T award for feature films
(Dotat amb 300 € i merda de xocolate / Dotado de 300€ y mierda de chocolate / Awarded with €300 and chocolat shit)
HARD WAY – THE ACTION MUSICAL – Daniel Vogelmann

Premi S.H.I.T de curtmetratges – Premio S.H.I.T de cortometrajes – S.H.I.T award for short films
(Dotat amb 300 € i merda de xocolate / Dotado de 300€ y mierda de chocolate / Awarded with €300 and chocolat shit)
Justicia Justiciera III KungFu Karate Annihilator – Rafael Dengrá

—–

Premi MORALLA de llargmetratges – Premio MORALLA de largometrajes – MORRALLA award for feature films
(Dotat amb 150 € / Dotado de 150€ / Awarded with €150)
El Año del Apocalipsis – Rafael Arévalo

Premi MORALLA de curtmetretges – Premio MORALLA de cortometrajes – MORRALLA award for short films
(Dotat amb 150 € / Dotado de 150€ / Awarded with €150)
The Trap – Ganesh Janardan Ghugare

—–

PREMIS HONORÍFICS / PREMIOS HONORÍFICOS / HONORARY AWARDS

Menció especial a l’actor protagonista / Mención especial al actor protagonista / Special Mention to actor in a leading role
Psycho – R. Parameswaran

Menció especial a la millor actriu principal / Mención especial a la actriz protagonista / Special Mention to actress in a leading role
En el parque – Cristina Lladosa, Joaquín Vallet

Menció especial al paper intersexual / Mención especial al papel intersexual / Special Mention to intersexual playing role
El retorn de Mari Carmen – Joan Ferrús Llopis

Menció especial a l’actor secundari / Mención especial al actor secundario / Special Mention to actor in a supporting role
The Monk – Aloe Dead – Aloe Produccions

Menció especial a l’elenc femení de secundaris / Mención especial al elenco femenino secundario / Special Mention to full female cast in a supporting role
Unholy Ground – Günther Brandl

Menció especial de semovients, protèsics, animatrònics o actors de síntesis / Mención especial de semovientes, protésicos, animatrònicos o actores de síntesis / Special mention to livestock, prosthetics, animatronics or synthetic actors
VenganzaBall – Cristian Perez Gomez

Menció especial a la direcció / Mención especial a la direción / Special Mention for direction
The insect girl – Kim Chan ki
Menció especial als efectes especials / Mención especial a los efectos especiales / Special Mention for special effects
Justice Man – Nemri Mohamed Amine

Menció especial a la direcció de fotografia / Mención especial a la dirección de fotografia / Special Mention for cinematography
Ayakashi Zamurai – Bueno

Menció especial al disseny de so / Mención especial al diseño de sonido / Special Mention to sound design
Bizarre – Fernando Llacer Pineda

Menció especial a l’animació / Mención especial a la animación / Special Mention to animation
Sylfie and a Dragon – Ghidghid

Menció especial a la direcció artística / Mención especial a la dirección artística / Special Mention to artistic direction
The Throne – Jibril Mailafia

Menció especial a l’edició / Mención especial a la edición / Special Mention to edition
Blanche’s Bichon Buzz – Marlene Sharp, Isabella Sharp

Menció especial al vestuari / Mención especial al vestuario / Special Mention to costume design
El destino – José García Pérez

Menció especial a l’opera prima (curtmetratges) / Menció especial a la opera prima (cortometrajes) / Special mention to debut film (short films)
El retorn de Mari Carmen – Joan Ferrús Llopis

Menció especial a l’opera prima (llargmetratges) / Menció especial a la opera prima (largometrajes) / Special mention to debut film (feature)
Infección Zombie – Jacint Espuny

Menció especial Gran Fumada
Vino del Futuro III – Klaus-Gunter Koscieniewicz

Menció especial a l’Animalada
Dentes e Garras 2 – Francisco Lacerda

Menció especial No head – No feet (NHNF)
Who is the Murderer? – Behnoush Tavakol

Menció especial Passó
Asphyxia – Alessandra Angeli

Menció especial al catering
Infección Zombie – Jacint Espuny

——

CLASSIFICACIÓ / CLASIFICACIÓN / FINAL LINEUP

Llargmetratges / largometrajes / Feature Films

HARD WAY – THE ACTION MUSICAL Daniel Vogelmann 4,55
BAJO LA ROSA Josué Ramos 4,17
The insect girl Kim Chan ki 3,69
Who’s Watching Oliver Richie Moore 3,65
Chronicon Z Alvaro Martin Palomo 3,39
Infección Zombie Jacint Espuny 3,07
La stirpe di Orazio Riccardo Bernasconi, Francesca Reverdito 3,03
CineBasura: La peli Miguel Angel Viruete, Paco Fox 2,98
Verano rojo Carles Jofre 2,95
VALLE DE LAS CABRAS Christian Cavazos 2,90
Ayakashi Zamurai Bueno 2,86
Il Caso Anna Mancini Diego Carli 2,83
Zombies of the Living Dead Christian Ackerman 2,80
ONE SHOT LEFT Manuel Vogel 2,64
Unholy Ground Günther Brandl 2,50
SPUTNIK! Asier Abio 2,50
Gorchlach: The legend Fabio Cento 2,45
SCARECROWD George Nevada 2,13
STUNT GAMES David Xarach 2,03
Asphyxia Alessandra Angeli 1,58
El Año del Apocalipsis Rafael Arévalo 1,55

Curtmetratges / Cortometrajes / Shorts

Justicia Justiciera III KungFu Karate Annihilator Rafael Dengrá 4,31
Cenizo Jon Mikel Caballero 4,22
03.00am (early morning story) Narasena Iman 4,13
VenganzaBall CRISTIAN PEREZ GOMEZ 4,11
Supercool Hugo Silva 3,93
El retorn de Mari Carmen Joan Ferrús Llopis 3,93
Made in Spain Coke Riobóo 3,93
METUBE 2 Daniel Moshel 3,88
Steven goes to the park Claudia Cortés Espejo 3,80
Time To Eat Luke Asa Guidici 3,74
Fist of Jesus – extres David Muñoz 3,56
Basura Juan Silva 3,52
Criaturitas Ignasi Lopez Fabregas 3,49
Yo no abro José García Pérez 3,48
Psycho R. Parameswaran 3,44
Bizarre Fernando Llacer Pineda 3,44
Teenage Caligula Trailer Christopher Bickel 3,39
The Dissolving Man Benjamin Swicker 3,36
Transportister 2: La Venganza de Motorister Daniel Pérez Sánchez 3,36
QUE ET FOTIN CRISTIAN FONT i JAVIER BATALLA 3,32
Extraterrestres Simón Fariza 3,28
Harvest Kim Sønderholm , Martin Sonntag 3,28
mother ‘s love ali aghazadeh 3,25
Dentes e Garras 2 Francisco Lacerda 3,20
Situation Adam Baird 3,16
iMedium Alfonso García 3,08
Candy-Gasms Perez Bros 3,04
Zona-84 Lonan Garcia 3,02
Sylfie and a Dragon ghidghid 3,00
Entretien avec Robert Rock Brenner 3,00
Amnesia Gala Shiyan 3,00
3guzica INTRO Marina Mutak 2,96
WE TOGETHER Henry Kaplan 2,92
Apocalypse Nun o la increíble y bizarra historia de Sor María de los muertos vivientes Pablo Escudero, Fátima López 2,89
Mãe dos Monstros Julia Zanin de Paula 2,84
Deranged Behaviour Rifqi Azzam 2,83
El dia de los Espiritus Asesinos Juan Bodi 2,83
Justice Man Nemri Mohamed Amine 2,72
Ham Hotel Jaime García 2,71
MANSTER OF PUPPETS (EXTENDED) JORGE JAREL SANJURJO (JJS) 2,70
Nebenbuhler Alexander Lony 2,70
Come to an agreement Víctor Nores 2,69
VINAIGRE Sébastien Auger, Pierre Teulières 2,69
Grün Nicolás Petelski 2,69
Le Plan Pierre Teulières 2,67
A Little Help Daniel Halsall 2,67
Blood Sport Cara McWilliam-Richardson 2,66
La peineta Torïo García 2,63
En el parque Cristina Lladosa, Joaquín Vallet 2,63
Tarina Petoksesta Joka Päättyi Maailma Klaus-Gunter Koscieniewicz 2,61
Super Mom Amy Giaquinto 2,58
Kansay’s Glorious Death Chris Sagovac 2,50
MURIÓ DE ASCO JORGE JAREL SANJURJO (JJS) 2,50
Asesino sin Piedad II Joaquín Gil 2,49
Body Double Stephen Bigot 2,47
APAGA LA PUTA LUZ JORGE JAREL SANJURJO (JJS) 2,46
ECTO Vadir Sottelo 2,44
Rumor Leila Nouroozy 2,44
Closer Hamed Zarbatie 2,43
TRICKY Emmanuel Lee 2,43
¿Te lo vas a comer? Ignacio F. Rodó 2,39
El destino José García Pérez 2,39
Beyond the Wasteland Richard Chandler 2,37
In the Darkness of night Abolfazl Tajik 2,36
Trouble Sleeping Emmanuel Lee 2,35
They Hide Among Us! Daniel Ziegler 2,32
Arlecchino VS Pulcinella – Trailer Lorenzo Marzocca, Alessandro Di Cristanziano 2,32
Hoy es el primer día del resto de tu vida Rafael Arévalo 2,32
Aloe Dead Aloe Produccions 2,29
Pa Frugger Cole Kirkendall 2,25
Anunnaki Alberto Noriega 2,21
Who is the Murderer? Behnoush Tavakol 2,21
MOS Bernardo Gomes de Almeida 2,19
LOOP Kely McClung 2,19
Secretos de pareja José Antonio Campos 2,18
THE THRONE Jibril Mailafia 2,18
Blanche’s Bichon Buzz Marlene Sharp, Isabella Sharp 2,11
Abjection Nor Hazlin Nor Salam 2,09
TOOTHES Tyler Meyer 2,05
Schokoladen Cowgirl gegen Schokoladen Cowboy Perica Antov 2,04
Hawa Tan Ce Ding 2,04
DEXTROCARDIA Shuan-Yu Lin 2,00
Snuff Eye Raphaël Desbordes 1,98
Among the Shadows Kyle Licht 1,94
Blockade Mina Medhat 1,77
THE TRAP GANESH JANARDAN GHUGARE 1,76

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR