Selector d'idioma:

2014

Cartell 2014
Programació 2014

Premi S.H.I.T.

(Llargmetratge)
Dotat amb 500€ i trofeu
Ex Aequo – Joxean’s HIl Eben de Beñat Iturrioz, Xabier Padin, Omnia de Günther Brandl, Helmut Brandl, Monika Brandl.

Premi  S.H.I.T.

(Curtmetratge)
Dotat amb 500€ i trofeu
Metube – Daniel Moshel.

Premi FLASH

(Millor curtmetratge de menys de 3 minuts)
Dotat amb 150€ i placa
Zombies 4 kids – Pedro Santasmarinas.

PREMI R.O.Ï.N.

(Reward of Indomitable Nature)
Dotat de 250€ i placa
Aborto negro – Chabier Lapesa y Pablo Lázaro

Premi del Públic

Dotat amb 250€ y placa
Que pelo más guay – Borja Echevarria

Menció especial (Millors efectes especials y millors escenes d’acció)

Casino poyale. – Jorge Jarel Sanjurjo

Menció especial (A la parida més grossa)

Damn volvoxes – Arthur Omarov

Menció especial (A la millor webserie)

Cosas de cosa – J.Frames Bond

Menció especial (A la millor animació)

Nuestra arma es nuestra lengua – Cristian Cartier Ballve

Selecció a concurs:

Llargmetratges

  • The Bloody Ape – Keith J. Crocker (USA)
  • El Xendra – Juan Carlos Fanconi (Honduras)
  • Joxean´s Hil Eben – Beñat Iturrioz, Xabier Padin (Euskal Herria)
  • Cannibal Dinner – Frank W. Montag (Alemania)
  • 7th Day – Jason Koch (USA)
  • Extreme jukebox – Bogo Alberto, Andrea Lionetti (Italia)
  • Struggled Reagans – Gregg Golding (EUA)
  • Protocolo 48 – Carlos de la Fuente (Argentina)
  • Session – BRACKISHWATER (Japón)
  • La máquina que escupe monstruos y la chica de mis sueños – Diego Labat (Argentina)
  • Escóndete – Roque Madrid (Espanya/Itàlia)
  • Spores – Maxim Dyachuk (Rússia)
  • She-Wolf Of The Woods – Adriana Polito (Escòcia)
  • Mold! – Neil Meschino (USA)
  • Omnia – Günther Brandl, Helmut Brandl, MonikaBrandl (Alemanya)
  • Buck Wild – Tyler Glodt (USA)
  • Qué pelo más guay – Borja Echeverría (Espanya)
  • BARATOmetrajes 2.0 – Daniel San Román, Hugo Serra (Espanya)

Curtmetratges:

  • November – Eric Esser (Alemanya)
  • Curiosity Kills – Sander Maran (Estònia)
  • Nicosomático – Torio García (Espanya)
  • “Encuentros” devoradores de cabezas extraterrestres – Juan Bodi (Espanya)
  • Rolling World – Emilia Ruiz (França)
  • Tygrys – Jacob Chelkowski (Polònia)
  • Banda Desenhada – Pedro Santasmarinas (Portugal)
  • Star Wars: The Holo Xperience – Miguel Angel Sanchez Cogolludo, Santiago Hernández Martín (Espanya)
  • Love Wars – Vicente Bonet (Espanya)
  • RIS – Eneko Artetxe, Borja Corrales (Espanya)
  • 89% – Javier Pueyo (Espanya)
  • Resident Evil Immolation, not a hero just a mercenary – Lázaro Bernuy (Espanya)
  • No Vida – Héctor Escandell (Espanya)
  • Gaping dead – Cristian Font (Espanya)
  • Zombies4Kids – Pedro Santasmarinas (Portugal)
  • La Nouvelle Vague sí que molaba – Simón Fariza Miralles (Espanya)
  • Toque de Queda – Elías Jiménez (Guatemala)
  • De Vikingos y Zombis – Enol Junquera Álvarez (Espanya)
  • Dring of the Dead – Mathieu Auvray, Gael Pouvreau (França)
  • M is for Macho – José Pedro Lopes (Portugal)
  • La otra cena – Albert Blanch (Espanya)
  • Schräg – Onkel Heini (Alemanya)
  • Zombie World ZW – Juan José Patón (Espanya)
  • División Azul – Sergi Martí (Espanya)
  • Cut problem – Jacint Espuny (Espanya)
  • The Taste of Korea – Jaebin HAN (Corea del Sur)
  • Estocolmo – Álvaro Martín (Espanya)
  • Second Wind – Sergey Tsyss (Rússia)
  • Por la Puerta Grande – David Pantaleón (Espanya)
  • Caralls eixorivits – Eloi Biosca Frontera (Catalunya)
  • Koan – Omar Rabuñal Varela, Daniel Viqueira (Espanya)
  • Los Crímenes del Día de Todos los Santos – Vicente Torres Costa, Héctor Escandell Palerm (Espanya)
  • Tuck me in – Ignacio F. Rodó (Espanya)
  • Rubik’s Cube Terror – Sander Maran (Estònia)
  • Tus gritos me dan risa – Sergio Morcillo (Espanya)
  • La sombra del hombre lobo – Emilio Gallego Mula , Jesús Gallego Mula (Espanya)
  • Silence – Pierre-Gil Lecouvey (França)
  • Sumsum – Yogev Yefet (Israel)
  • Atmosferamiedo – Axelcasas (Espanya)
  • Voluntario – Javier Marco Rico (Espanya)
  • Entre Ange et Démon – Pascal Forney (Suïssa)
  • Caracol – Román Reyes (Espanya)
  • Desaparecistes – Álvaro Figuerola (Espanya)
  • Happy Noon! – Didi Fromherz , Karin Fromherz (Suïssa)
  • Stock Exchange – Stephane Everaert, Frederic Mosbeux (Bèlgica)
  • Sujeto 9 – Víctor Pérez Moreno (Espanya)
  • Navzdy spolu – Stepan Etrych (Republica Checa)
  • Redemption – Stepan Etrych (República Checa)
  • Do – Marc Lahore (França)
  • Virtual reality 2 – Isma Rubio (Espanya)
  • Damn Volvoxes – Arthur Omarov (Rússia)
  • Zona de Caza – Jordi Romero (Espanya)
  • Sin Señal – Leon Sofia (Argentina)
  • Ocho abrazos para el sol de navidad – Juan Diego Escobar (Colombia)
  • Buns – Eric Esser (Alemanya)
  • 33 – Daniel Ortiz Entrambasaguas (Espanya)
  • Txerrineitor – Beñat Iturrioz, Oskarbi Sein, David Larrañaga (Euskal Herria)
  • Casino Poyale – Jorge Jarel Sanjurjo (Espanya)
  • Pasaje no reembolsable – Emilia Ruiz (Espanya)
  • Metube – Daniel Moshel (Alemanya)
  • El Gabinete del Dr.Pústula “Aborto Negro” – Chabier Lapesa, Pablo Lázaro (Espanya)
  • Gente cerca – Sergio Colmenar (Espanya)
  • Coaching for Psychopaths – Joel Badia Soler (Espanya)
  • After all – Bogna Kowalczyk (Polska)
  • Ratas – Jota Linares (Espanya)
  • Monguis – Isaac Berrocal Bravo (Espanya)
  • Sangre de unicornio – Alberto Vázquez (Espanya)
  • An adventurous afternoon – Ines Christine Geisser (Alemanya)
  • Enlightenment – Marat Narimanov (Rússia)
  • The Old People Museum – Adam Schachner (Canada)
  • Cosas de Cosa – J.Frames Bond (Espanya)
  • The Hopper – Alex Bruel Flagstadt (Alemanya)
  • Mystery of Werewolf`s mistake – Dmytro Bondarchuk (Ucraïna)
  • Nuestra arma es nuestra lengua – Cristian Cartier Ballve (Argentina)
  • Recently in the woods – Daniel van Westen (Alemanya)
  • Buscando la esfera de poder – TETSUO LUMIERE (Argentina)
  • Mr. Smith & Mrs. Wesson – Jorge Saavedra Mancebo (Espanya)
  • Letal – Torio García (Espanya)
  • Pixel Theory: La Caja de Pandora – Daniel Hernández Torrado (Espanya)
  • Neorrealismo – Óscar Girón (Espanya)
  • Witch Hunter – Hyunwoo Kim (Corea del Sur)
  • 12 minute – Nicolae Constantin Tanase (Romania)

Repercussió mediàtica

COL·LABORADORS
Col·laboradors CIM Sueca
ORGANITZADORS
Organitzadors CIM Sueca

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para que usted tenga la mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de las mencionadas cookies y la aceptación de nuestra política de cookies, pinche el enlace para mayor información.plugin cookies

ACEPTAR